fbpx

Branislav Kleň

Ocenenie nehnuteľnosti

Najzásadnejším parametrom pri predaji nehnuteľnosti je jej cena. Správne nastavenie ceny má výrazný vplyv na dobu a úspešnosť predaja nehnuteľnosti.

Skoro každý predávajúci pristupuje k predaju svojej nehnuteľnosti s jedinou obavou. „Predám svoju nehnuteľnosť za to, čo potrebujem? Tak, aby sa mi vrátili peniaze, ktoré som vložil do rekonštrukcie, aby mi ostalo niečo po splatení úveru, alebo aby som sa naozaj mohol presťahovať do nového?“ Vo väčšine prípadov je výsledkom nadhodnotená ponuková cena a zložitý predaj.

Hrajte s trhom

Nesprávne nastavená ponuková cena môže poškodiť predaj nehnuteľnosti. Je preto nutné rozumne nastaviť celú stratégiu predaja od inzerátu až po obhliadky. Zverejniť inzerát s vyššou cenou jednoducho nestačí.

Čas je váš nepriateľ

Najlepšia cena, akú za svoju nehnuteľnosť aj na dnešnom trhu dostanete, je cena, ktorú dostanete na začiatku. Každý mesiac, ktorý je vaša nehnuteľnosť v ponuke na predaj, znamená aj na trhu s rastúcimi cenami, nakoniec nižšiu predajnú cenu. Vedieť ako postaviť dobre ponukovú cenu a predať tak za viac, je preto kľúčové.

Stratégia a taktika

Využite pri predaji vašej nehnuteľnosti skúsenosti a znalosť trhových cien našich maklérov. Požiadajte nás o bezplatné CMA – konkurenčnú analýzu ceny a odporúčania pre predaj vašej nehnuteľnosti. Predáte tak skutočne lepšie a rýchlejšie.

Obsah

Ak potrebujete oceniť nehnuteľnosť, kontaktujte ma